Noteckie Miody - wyróżnione certyfikatami „Doceń polskie"
09.05.2013

Ogólnopolski Program Promocyjny „Doceń polskie”

Gospodarstwo Pasieczne „Noteckie Miody” zostało laureatem Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”. Loża Ekspertów wyróżniła dwa miody wytwarzane w tej firmie. Audyt, podczas którego przyznawane są certyfikaty „Doceń polskie” zorganizowano już po raz ósmy. Honorowy patronat nad programem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

„Noteckie Miody” wyróżnione certyfikatami „Doceń polskie”

Mieszczące się w Biezdrowie Gospodarstwo Pasieczne „Noteckie Miody” to kolejny producent, którego wyroby zostały nagrodzone certyfikatem „Doceń polskie”. 24 kwietnia, podczas ósmego audytu godłem programu i tytułami TOP PRODUKT wyróżniono miód akacjowy i lipowy z oferty tego gospodarstwa.

Wszystkie artykuły spożywcze ubiegające się o znak promocyjny „Doceń polskie” przechodzą dwuetapowy proces oceny. Celem pierwszego z nich jest sprawdzenie czy produkt posiada tzw polski czynnik, a więc czy jest związany z naszym krajem np. poprzez składniki lub recepturę. Wyroby, które pozytywnie przeszły tę weryfikację zostają dopuszczone do drugiego etapu - audytu certyfikacyjnego. W tej części decydujący głos należy do Loży Ekspertów, której przewodniczącym jest Mirek Drewniak, doświadczony szef kuchni. W Loży zasiadają ponadto m.in. przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz kucharze reprezentujący Fundację Klubu Szefów Kuchni. Wiedza i zawodowe doświadczenie członków Loży Ekspertów pozwalają im rzetelnie i kompleksowo ocenić wyroby biorące udział w programie.

Każdy z ekspertów samodzielnie ocenia artykuły spożywcze, a następnie przyznaje im punkty w skali 1-10. Noty wystawiane są w trzech kategoriach. Ocenie podlegają smak i wygląd wyrobu, a także stosunek jakości produktu do jego ceny. Artykuły spożywcze, które otrzymają od ekspertów wysokie noty zdobywają certyfikat „Doceń polskie”. Tytuł TOP PRODUKT przyznawany jest z kolei wyrobom z maksymalną liczbą punktów.

Pozytywny wynik dwuetapowego procesu oceny to ważna informacja zwrotna zarówno dla wytwórców, jak i konsumentów. Producenci zyskują dzięki temu dodatkowy atut na bardzo konkurencyjnym rynku, a konsumenci - pewność, że wyrób z godłem programu został rzetelnie sprawdzony przez fachowców. Certyfikat to także jednoznaczne potwierdzenie pochodzenia produktu i cenna wskazówka dla osób, które chcąc wspierać rodzimych producentów, kupują polską żywność.

Zapisz się do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco poinformowany o nowościach i promocjach w naszym serwisie.